Sensurile giratorii şi spaţiile verzi se află în plin proces de înfrumuseţare

Cei 22 de angajaţi din cadrul Societăţii Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi lucrează în continuare pentru înfrumuseţarea spaţiilor verzi din municipiu şi a sensurilor giratorii. Înainte de începerea “Zilelor Municipiului Giurgiu”, rondul din faţa Primăriei Municipiului Giurgiu a căpătat o nouă înfăţişare peisagistică, cu ajutorul specialiştilor arhitecţi din cadrul administraţiei locale. Au fost sădite diverse soiuri de flori, atât din pepiniera proprie a societăţii, bănuţi, panseluţe şi xilene, cât şi achiziţionate de municipalitate, precum verbena, asparagus sau ageratum.

În perioada premergătoare Paştelui, lucrătorii acestei societăţi vor continua văruirea bordurilor şi sădirea florilor în parcurile şi spaţiile verzi din oraş, acolo unde vor fi amplasate şi plăcuţe de interzicere a ruperii florilor şi de păstrare a curăţeniei. În acest timp, mai multe persoane private de libertate din Penitenciarul Giurgiu continuă activitatea de curăţenie din Cimitirele Smârda şi Haralambie.

Ultima modificare: 25.04.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Anunţ privind întreruperea furnizării apei potabile