Parcul Elevilor supravegheat permanent de un polițist local

După ce Parcul Elevilor a fost ținta mai multor acte de vandalism în ultima perioadă, dar și spațiul public în care mulți șoferi pătrundeau cu autoturismele și circulau pe aleile unde se plimbau alți giurgiuveni, conducerea Poliției Locale a luat decizia a de închide porțile dinspre șoseaua Alexandriei, dar și de a impune supraveghere permanentă. Astfel, începând de miercuri, 10 aprilie, acest parc este monitorizat permanent de un polițist local și de joi, 11 aprilie, accesul cu autovehiculele a devenit imposibil.

Prin aceste măsuri se dorește instaurarea unui climat de liniște, evitarea accidentelor și crearea unui mediu mai sigur pentru giurgiuvenii care aleg să își petreacă timpul liber în acest parc.

Ultima modificare: 14.04.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Reprezentanții ISU și SVSU au monitorizat Dunărea pe segmentul aferent județului Giurgiu