“Evenimente live” pe site-ul oficial al Primăriei Municipiului Giurgiu

Şedinţele Consiliului Local, conferinţele de presă ale primarului Nicolae Barbu, întâlnirile cu delegaţiile oficiale, dar şi toate celelalte evenimente găzduite de sala de şedinţe a Consiliului Local Giurgiu pot fi urmărite, în direct, de pe site-ul oficial al administraţiei locale www.primariagiurgiu.ro, accesând linkul din dreapta paginii “evenimente live”.

Transmisiunile live sunt posibile prin intermediul unui sistem broadcasting pe internet. Cu un simplu click, 300 de utilizatori au posibilitatea să urmărească simultan, video cât şi audio, evenimentul respectiv.

Sistemul funcţionează de o săptămână, primul eveniment transmis în direct fiind vizita la Giurgiu a Excelenţei Sale, ambasadorul României în Slovenia, Cosmin Boiangiu. Şi pentru că săptămâna viitoare este programată şedinţa ordinară a Consiliului Local Giurgiu, joi, 28 martie şi acesta va putea fi urmărită pe internet, la secţiunea „evenimente live”.

Ultima modificare: 24.03.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Liceenii giurgiuveni invitaţi să facă parte din Consiliul Local al Elevilor