Ultimatum pentru firmele care execută lucrări pe domeniul public

Reprezentanţii firmelor care execută lucrări pe domeniul public, cum ar fi Apa Service sau Wirom, dar şi şefi din cadrul Poliţiei Rutiere Giurgiu, ai Poliţiei Locale şi din cadrul Primăriei Municipiului Giurgiu, au participat astăzi la o întâlnire convocată de Executivul Primăriei.

Edilul Nicolae Barbu le-a vorbit celor prezenţi despre numeroasele semnale pe care le primeşte din partea cetăţenilor giurgiuveni nemulţumiţi de starea drumurilor şi de cum au fost executate lucrările de reparaţie pe domeniul public. Primarul le-a transmis celor în cauză că regulamentul aprobat recent de Consiliul Local Giurgiu, trebuie respectat şi că lucrările cu pricina trebuie executate în conformitate cu prevederile în vigoare.

La masa discuţiilor, viceprimarul Alexandru Vladu le-a dat un ultimatum firmelor în cauză, declarând că până pe 16 aprilie trebuie să finalizeze toate lucrările începute pe raza municipiului Giurgiu.

Ultima modificare: 26.02.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Întâlnire între municipalitate şi Organizaţia non-profit de protecţie a animalelor Ein Bisschen Wärme