Spectacol dedicat tinerilor giurgiuveni cu ocazia Zilei Îndrăgostiţilor

O manifestare dedicată tinerilor şi ocazionată de Ziua Îndrăgostiţilor este organizată mâine de Consiliul Local şi Primăria Municipiului Giurgiu, prin Centrul Cultural „Ion Vinea”, în colaborare cu Colegiul Naţional “Ion Maiorescu”.

Evenimentul va începe la ora 17.00 şi va fi găzduit de instituţia de cultură menţionată, la această acţiune fiind invitaţi tinerii liceeni şi adolescenţi giurgiuveni, care vor să asiste la un spectacol muzical-coregrafic, presărat cu mici concursuri specifice acestei zile. Alături de tinerii talentaţi de la Colegiul Naţional “Ion Maiorescu” vor evolua pe scena sălii mari şi elevii clasei de canto şi dans modern de la Centrul Cultural „Ion Vinea”, pregătiţi de Carmen Peţanca şi Ştefania Moga. Acţiunea programată pentru mâine, 14 februarie poate fi considerată deja o tradiţie pe care tinerii o cunosc şi o aşteaptă an de an, de Ziua Îndrăgostiţilor.

Ultima modificare: 13.02.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipiul Giurgiu se află într-un continuu proces de curăţenie a spaţiilor verzi