O firmă daneză este interesată să investească la Giurgiu în domeniul cogenerării

Primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu s-a întâlnit joi, 7 februarie cu reprezentanţii unei firme daneze care doreşte să investească la Giurgiu. Oamenii de afaceri au intenţia de a construi aici o centrală în cogenerare pe bază de paie şi în acest sens s-au arătat interesaţi să discute cu autorităţile locale pentru a vedea dacă există disponibilitate din partea municipalităţii pentru susţinerea unui astfel de proiect.

Întâlnirea s-a concluzionat cu invitaţia ca firma respectivă să trimită Primăriei municipiului Giurgiu o scrisoare de intenţie şi ulterior să fie stabilite şi alte întrevederi având ca tema această investiţie avantajoasă pentru preţul mai scăzut la energie, decât cel actual.

Ultima modificare: 08.02.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Vizita primarul din Inglostadt la Giurgiu- un prim pas spre o colaborare de succes