Utilajele de deszăpezire sunt în alertă maximă

Aşa cum a fost anunţată de către meteorologi vremea rea şi ninsoarea destul de abundenta, şi-a făcut astăzi apariţia şi la Giurgiu. Conform planului de deszăpezire Primăria Municipiului Giurgiu, prin Serviciul Financiar Urban, va acţiona continuu, în această noapte, pe arterele din municipiu cu patru utilaje specializate pentru deszăpezire, dotate cu lamă frontală, sărăriţe şi bazine de clorură de calciu şi două tractoare cu lamă semi-purtată.

Acţiunea de deszăpezire se desfăşoară pe principalele artere din oraş, dar şi în celelalte cartierele: Oinac, Teatrul de Vară, străzile adiacente tuturor sensurilor giratorii şi intersecţiilor.

Peste de 50 de muncitori sunt deja amplasaţi în punctele cheie (intersecţii, treceri de pietoni, străzi în pantă), pentru a împrăştia material antiderapant în vederea diminuării efectelor vremii nefavorabile.

Ultima modificare: 11.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Alegeri parlamentare desfăşurate în lipsa “afişajului electoral”